دوره آموزشی همیاران تبلیغ در قوچان برگزار شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان از پایان دوره آموزشی همیاران تبلیغ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 28اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره آموزشی دو روزه که با هدف ارتقاء کمی و کیفی آگاهی های مذهبی ملاهای روستایی شهرستانهای قوچان، چناران و درگز برگزار گردیده بود، پایان یافت.

حجت الاسلام کریم پور با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: با توجه به برنامه ریزی دولت محترم جمهوری اسلامی جهت  ارتقای فرهنگی روستاها، لازم است همیاران تبلیغ مورد حمایت ،‌ساماندهی و آموزشی لازم قرار گرفته و برای ارتقاء سطح دینی و فرهنگی روستا مجهز شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرفصلهای آموزشی این دوره دو روزه را در 5 محور احکام،‌عقاید، مهارتهای تبلیغ و آسیب شناسی تبلیغ، اخلاق و مشاوره اعلام کرد و افزود: این دوره آموزشی با حضور اساتید استانی برگزار شد.

حجت الاسلام کریم پور تمرین احکام به صورت عملی را از نکات قابل توجه این همایش  دانست.

گفتنی است این همایش در روزهای 26و27 اسفندماه به مدت دو روز به همت بخش آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قوچان با حضور تعداد 120 نفر از فعالان مذهبی شهرستانهای چناران ،‌قوچان و درگز در محل مسجد جامع  و حوزه علمیه قوچان برگزار شد.

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت18:1 تــوسط سعید اصغری |
خرافه در جامعه نشانه عقب افتادگی فرهنگی است

حجت الاسلام نوایی در جمع همیاران تبلیغ در شهرستان قوچان ، خرافه را در جامعه نشانه عقب افتادگی فرهنگی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام نوایی مدرس مباحث خرافه شناسی در جمع همیاران تبلیغ که 26 و 27 اسفند ماه توسط اداره تبلیغات اسلامی قوچان در حوزه علمیه شهرستان برگزار گردیده بود، با اشاره به آیاتی از قرآن مجید، خرافه را در جوامع نشانه عقب افتادگی فرهنگی دانست.

حجت الاسلام نوایی ریشه های خرافه را جهالت،‌ترس ،‌فقر، ضعف اراده ،‌شکشت در زندگی،‌سودجویی و تقلید کورکورانه دانست و گفت: که هیچگونه مبنای دینی ندارند.

وی همچنین با طبقه بندی خرافات برخی را اجتماعی، تاریخی،‌اعتقادی ،‌اخلاقی و سیاسی ذکر کرد و به تشریح هریک از آنان پرداخت و افزود: خرافات از هر نوعی که باشد یک نوع بدعت است.

 

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت17:59 تــوسط سعید اصغری |
آزمون همیاران تبلیغ در قوچان برگزار شد

دبیر دوره آموزشی آموزشی همیاران تبلیغ از برگزاری آزمون پایانی مباحث ارائه شده خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام رضا باغبان مسئول امور روحانیون و دبیر دوره آموزشی همیاران تبلیغ  ضمن اعلام این خبر گفت: پس از پایان برنامه آموزشی دو روزه ، آزمون پایانی 27 اسفندماه جهت ارزیابی خروجی مباحث و موضوعات مطرح شده در جمع همیاران تبلیغ برگزار شد.

وی با اشاره به کم و کیف آزمون پایانی گفت: آزمون پایانی در دو بخش احکام و عقاید با هدف آشنایی و سنجش میزان ارتقاء میهمانان این دوره آموزشی برگزار شد.

وی همچنین با اشاره به نظرسنجی های صورت گرفته ،‌ این دوره آموزشی را بسیارعالی و مورد رضایت شرکت کنندگان  توصیف کرد.

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت17:57 تــوسط سعید اصغری |
آموزش احکام عملی در جمع همیاران تبلیغ در قوچان برگزار شد

آموزش احکام به صورت عملی در جمع همیاران تبلیغ در قوچان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در دوره های آموزشی دو روزه همیاران تبلیغ در قوچان آموزش بخشهایی از احکام به صورت عملی انجام گرفت.

به گفته رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان ، آموزش احکام به صورت بصری و عملی نسبت به روش تئوری اثر بخش تر ،‌کارآمدتر و دارای ماندگاری بیشتر در اذهان است.

وی با اشاره به موضوعات آموزشی در محور احکام گفت: مباحث وضو ،‌طهارت و نحوه صحیح غسل و کفن کردن میت از جمله مباحثی بود که به صورت عملی تمرین شد.

حجت ا لاسلام کریم پور با بیان ارزش اجرای احکام الهی به صورت صحیح گفت: احکام الهی دارای حکمت و فلسفه است که باید به صورت صحیح اجراء شود

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت17:55 تــوسط سعید اصغری |
نرم افزار نورالاحکام در بین همیاران تبلیغ قوچان توزیع شد

رئیس  اداره تبلیغات اسلامی قوچان از توزیع نرم افزار نورالاحکام در بین همیاران تبلیغ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 28اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: نرم افزار نورالاحکام که به صورت عملی آموزش احکام را آموزش می دهد، به تعداد 120 نسخه در اختیار همیاران تبلیغ قرار گرفت.

وی با اشاره به ویژگیهای این نرم افزار گفت: نرم افزار نورالاحکام ، به آموزش چند رسانه ای رساله توضیح المسائل با امکان اجرا در دستگاه رایانه و پخش VCD طراحی شده و نرم افزاری مناسب برای استفاده مبلیغین و خصوصا همیاران تبلیغ می باشد.

رئیس تبلیغات اسلامی قوچان همچنین از توزیع کتابهای شیعه پاسخ می دهد و سیره اجتماعی پیامبر اعظم(ص) در بین همیاران تبلیغ خبر داد و گفت: این کتابها نیز جهت آموزش در بخش اعتقادات در اختیار همیاران تبلیغ قرار گرفت.

 

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت17:54 تــوسط سعید اصغری |
نتایج آموزشیار قرآن کریم

اعلام نتایج آزمون پایانی آموزشیار قرآن کریم

شرکت کنندگان محترم دوره آموزشیار روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ضمن ارج نهادن به حضور یکایک شما عزیزان در این دوره آموزشی به استحضار می رساند:

1.       ملاک نمره قبولی در روش تدریس 16 و سایر دروس 14 می باشد.

2.      نمره روش تدریس با ضریب 2 محاسبه گردیده است لذا نمرات پایین تر از 32 تجدید محسوب می شوند.

3.     ریز نمرات درس قرائت متعاقبا اعلام خواهد شد.

4.     با افرادی که حد نصاب نمره قبولی را در برخی دروس کسب نکرده اند تماس گرفته و زمان امتحان تجدیدی اعلام خواهد شد.

5.     افرادی که قبول شده اند تا 10 فروردین ماه سال 1390 نسبت به آوردن مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم) و دو قطعه عکس جهت الصاق بر پرونده و گواهینامه پایان دوره اقدام نمایند.

6.     جهت اطلاع از نمرات بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

7.     مستدعی است شماره های اداره را تا حد ممکن اشغال نفرمایید

کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قوچان سال خوشی را برای شما آرزومند است.

درپناه قرآن پایدار باشید

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت17:53 تــوسط سعید اصغری |
نتایج آزمون آموزشیار روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

 نتایج آزمون آموزشیار روخوانی و روانخوانی قرآن کریم

شرکت کنندگان محترم دوره آموزشیار روخوانی و روانخوانی قرآن کریم ضمن ارج نهادن به حضور یکایک شما عزیزان در این دوره آموزشی به استحضار می رساند:

1.       ملاک نمره قبولی در روش تدریس 16 و سایر دروس 14 می باشد.

2.      نمره روش تدریس با ضریب 2 محاسبه گردیده است لذا نمرات پایین تر از 32 تجدید محسوب می شوند.

3.     ریز نمرات درس قرائت متعاقبا اعلام خواهد شد.

4.     با افرادی که حد نصاب نمره قبولی را در برخی دروس کسب نکرده اند تماس گرفته و زمان امتحان تجدیدی اعلام خواهد شد.

5.     افرادی که قبول شده اند تا 10 فروردین ماه سال 1390 نسبت به آوردن مدرک تحصیلی (حداقل دیپلم) و دو قطعه عکس جهت الصاق بر پرونده و گواهینامه پایان دوره اقدام نمایند.

6.     جهت اطلاع از نمرات بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

7.     مستدعی است شماره های اداره را تا حد ممکن اشغال نفرمایید

کانون قرآن اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قوچان سال خوشی را برای شما آرزومند است.

درپناه قرآن پایدار باشید

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در شنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت17:52 تــوسط سعید اصغری |
کلاسهای قرآنی «در محضر نور» در شهرکهنه قوچان افتتاح شد

مسئول خانه قرآن امام حسن مجتبی علیه السلام در شهر کهنه قوچان از افتتاح کلاسهای «در محضر نور» در شهرکهنه قوچان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسن هدایتی  مسئول خانه قرآن امام حسن مجتبی علیه السلام در شهر کهنه قوچان26 اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح برای اولین بار برای والدین و فرزندان اجراء می شود.

وی افزود: این طرح که در مقطع روخوانی و روانخوانی با اساتید مجرب شهرستانی برگزار می گردد، والدین و فرزندانشان پس از مراحل ثبت نام ، در دو کلاس مجزا آموزش قرآن را در مقطع روخوانی و روانخوانی فرا گرفته و گواهی پایان دوره را در صورت قبولی دریافت خواهند نمود.

مراسم افتتاحیه کلاسهای روخوانی و روانخوانی 25 اسفندماه در محل  امام زاده سلطان ابراهیم شهر کهنه با حضور والدین و فرزندان برگزار شد.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۹ساعــت8:1 تــوسط سعید اصغری |
رئیس تبلیغات اسلامی قوچان از مسجد اهل البیت (ع) سرکشی کرد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان به همراه کارشناس اداره کل راه و ترابری و پایانه های خراسان رضوی و نماینده فرمانداری 25 اسفندماه از مسجد اهل البیت علیهم السلام بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان ، هدف از این بازدید را بررسی وضعیت مسجد اهل بیت علیه السلام  جهت استقبال از مسافرین و نمازگزاران نوروزوی و رفع مشکلات و نواقص احتمالی بیان کرد.

مسجد اهل البیت علیهم السلام از مساجد بین راهی در دو راهی سبزوار و قوچان در 20 کیلومتری شرق شهرستان قوچان جهت استفاده مسافرین و نمازگزاران بین راهی احداث گردیده است.

+ نوشته شـــده در چهارشنبه ۲۵ اسفند۱۳۸۹ساعــت19:3 تــوسط سعید اصغری |
رئیس تبلیغات اسلامی قوچان تاسیس مجتمع قرآنی را از نیازهای شهرستان دانست

رئیس  اداره تبلیغات اسلامی قوچان تاسیس مجتمع قرآنی را از نیازهای این شهرستان در بستر سازی فعالیتهای قرآنی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 23اسفندماه در در جمع داوطلبان شرکت در دوره تخصصی آموزش تجوید و قرائت قرآن کریم که در سالن اجتماعات ادراه تبلیغات اسلامی برگزار شده بود گفت: شهرستان قوچان استعداد و آمادگی تاسیس مجتمع قرآنی را جهت انسجام بخشیدن به فعالیتهای قرآنی داراست.

وی با اشاره به بخشی از فعالیتهای اداره تبلیغات اسلامی در حوزه فرهنگی و آموزشی ، اهتمام به فعالیتهای مختلف قرآنی را از اولیتهای این اداره ذکر کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی ابراز امیدواری کرد با احداث موسسات و خانه های قرآن ، برگزاری کلاسهای تربیت مدرس قرآن کریم و کلاسهای آموزشی روخوانی و روانخوانی در سطوح  مختلف زمینه شناسایی و رشد استعدادهای قرآنی فراهم و در چشم انداز آینده نداشتن سواد قرآنی ریشه کن گردد. 

+ نوشته شـــده در سه شنبه ۲۴ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:34 تــوسط سعید اصغری |
اتاق فکر مساجد در قوچان تشکیل شد

 

اتاق فکر مساجد با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی و ائمه جماعت مساجد محوری قوچان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 23اسفندماه در آغاز این جلسه مساجد را اماکن مقدسی بر روی زمین و مورد نظر و توجه خداوند دانست و لزوم سامان دهی به مساجد را از برنامه های اداره تبلیغات اسلامی به عنوان یک ضرورت ذکر کرد.

در ادامه هر یک از ائمه جماعات مساجد محوری مطالبی را در راستای جذب جوانان و نمازگزاران به مساجد بیان کردند.

حضور جوانان در بین هیئت امنای مساجد، بیان جذاب معارف دینی ، اختصاص فضایی برا ی مطالعه نمازگزاران، محور قرار گرفتن امام جماعت در برنامه های فرهنگی از  جمله مواردی بودند که برای جذب بیشتر جوانان به مساجد مطرح شد.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از هیئت امناء و ائمه جماعات مساجد:امام حسین(ع)، امام رضا (ع)، حجت بن الحسن (عج)، امام حسن عسکری (ع) و مسجد مهدیه حضور داشتند.

+ نوشته شـــده در سه شنبه ۲۴ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:33 تــوسط سعید اصغری |
جلسه توجیهی دوره تخصصی آموزش قرائت قرآن کریم در قوچان برگزار شد

 

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی قوچان از جلسه توجیهی دوره آموزش تخصصی قرائت قرآن کریم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین مهدوی پارسا کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی قوچان 23 اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره آموزشی تخصصی قرآن در سطح تجوید و صوت و لحن پیشرفته با دعوت از برجسته ترین اساتید قرآنی آغاز شد.

وی با اشاره به محتوای آموزشی این دوره تخصصی گفت: این دوره تخصصی در 80 جلسه آموزشی با ارزش 160 ساعت آموزشی در دو بخش تجوید تکمیلی و صوت و لحن پیشرفته برگزار می شود.

این کارشناس قرآنی  تعداد ثبت نام متقضایان شرکت در این دوره آموزشی را چشم گیر توصیف کرد و افزود: از بین 52 نفرثبت نام کننده حداکثر 25 نفر که حائز امتیاز بالاتر باشند موفق به شرکت در این دوره تخصصی خواهند شد.

+ نوشته شـــده در سه شنبه ۲۴ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:32 تــوسط سعید اصغری |
جلسه داخلی رئیس و پرسنل اداره تبلیغات اسلامی قوچان برگزار شد

مسئول روابط عمومی اداره تبلغات اسلامی قوچان از برگزاری جلسه داخلی رئیس و پرسنل اداره تبلیغات اسلامی قوچان دوشنبه 23 اسفندماه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسین مهدوی پارسا مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی قوچان ضمن اعلام این خبر گفت: این جلسه داخلی به منظور برگزاری کمی و کیفی دوره آموزشی تخصصی همیاران تبلیغ برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه حجت الاسلام رضا باغبان به عنوان دبیر دوره انتخاب و جایگاه و برنامه های آموزشی همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مهدوی پارسا با اشاره به زمان و مکان برگزاری این دوره آموزشی گفت: این دوره آموزشی به مدت 2 روز در 26 و27 اسفندماه در محل مسجد جامع و حوزه علمیه با هدف آموزشی ملاهای روستایی برگزار خواهد شد.

+ نوشته شـــده در سه شنبه ۲۴ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:30 تــوسط سعید اصغری |
تفسیربینات13 در قوچان آغاز شد

کارشناس قرآنی قوچان از آغاز طرح تفسیر بینات 13 در قوچان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین مهدوی پارسا کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی قوچان ۲۳ اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: طرح بینات 3 با هدف آشنایی مربیان دوره آموزشیار روخوانی و روانخوانی قرآن کریم با ترجمه ، مفاهیم و معارف قرآن کریم در یک دوره دوماهه در ۲۵ جلسه آموزشی اجرا می شود.

وی توجه به معارف قرآن کریم را علاوه بر آموزش تدریس قرائت قرآن امری لازم و ضروری برشمرد و افزود: تلاوت بدون معرفت تاثیری در رشد و تکامل انسانها ندارد.

این کارشناس قرآنی رهنمودهای قرآن کریم را موجب رشد عقلانی ،اجتماعی و رفتاری دربین افراد و جامعه دانست .

+ نوشته شـــده در دوشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۹ساعــت10:15 تــوسط سعید اصغری |
گروههای تحقیق و پژوهش مساجد محوری قوچان تشکیل شد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان از تشکیل گروههای تحقیق و پژوهش مساجد محوری این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس  اداره تبلیغات اسلامی قوچان ۲۳اسفندماه ضمن اعلام این خبر و با اشاره به اهداف راه اندازی این گروهها گفت: گروههای تحقیق و پژوهشت مساجد محوری باهدف تقویت برنامه های فرهنگی در مساجد محوری، الگوسازی مساجد محوری برای سایر مساجد،تقویت ارتباط اقشار مختلف مردم با مساجد، رفع آسیبهای اجتماعی فراروی اهالی مسجد و سایر اقشار بویژه جوانان، افزایش عشق و محبت و استحکام بخشی به اعتقادات دینی جوانان و ترویج فرهنگ مطالعه در سطح جامه راه اندازی شده است.

وی با اشاره به کمیت گروهها ی پژوهشی گفت:  این طرح استانی بوده و در سطح استان 194 گروه مطالعاتی تشکیل شده که در این شهرستان  12 گروه در قالب 8 نفر با اهداف مذکور به فعالیت تحقیقی و پژوهشی خواهند پرداخت.

+ نوشته شـــده در دوشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۹ساعــت10:13 تــوسط سعید اصغری |
تبلیغات اسلامی قوچان در ارزشیابی عملکرد سال رتبه عالی گرفت

اداره تبیغات اسلامی قوچان در ارزشیابی عملکرد سالانه در شورای اداری شهرستان رتبه عالی گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، اداره تبلیغات اسلامی قوچان در جلسه شورای اداری که 22اسفندماه با حضور امام جمعه ، فرماندار، کارشناس استانداری،‌رئیس اداره تبلیغات اسلامی و دیگر مسئولین دستگاههای فرهنگی و اجرایی در محل فرمانداری برگزار گردید، در ارزشیابی عملکرد سالانه نمره عالی گرفت.

به گفته رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان این ارزشیابی بر اساس عملکرد دستگاهها در حوزه عمرانی و میزان جذب اعتبارات تملک دارائی های سرمایه ای انسان انجام گرفته است.

+ نوشته شـــده در دوشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۹ساعــت10:12 تــوسط سعید اصغری |
آزمون احکام دوره های آموزشیار قرآن کریم در قوچان برگزار شد

کارشناس قرآنی قوچان از برگزاری امتحان احکام دوره های آموزشیار قرآن کریم در قوچان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تلیغات اسلامی خراسان رضوی،‌حجت الاسلام حسین مهدوی پارسا کارشناس قرآنی قوچان ۲۳اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: درس احکام از دروسی است که باید آموزشیاران قرآن کریم به صورت غیر حضوری مطالعه کنند و در امتحان پایان دوره که به صورت کتبی برگزار می شود شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند.

وی با اشاره به ارزش آموزشی و حدنصاب نمره قبولی در این آزمون گفت: احکام به عنوان دو واحد درسی و 16 ساعت آموزشی برای فراگیران این دوره پیش بینی شده و حد نصاب نمره قبولی 14 می باشد.

آزمون احکام 22 اسفندماه در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی قوچان برگزار شد.

+ نوشته شـــده در دوشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۹ساعــت10:12 تــوسط سعید اصغری |
جلسه توجیهی مربیان قرآنی قوچان برگزار شد

کارشناس قرآنی قوچان از برگزاری جلسات توجیهی مربیان قرآنی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین مهدوی پارسا کارشناس قرآنی قوچان ۲۳اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: در راستای آموزش روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در مناطق روستایی ، در 13 روستای قوچان کلاس آموزش قرآن برگزارمی شود.

وی آمادگی مربیان را قبل از شروع کلاسها در جهت افزایش کیفی کلاسهای آموزشی ضروری دانست و افزود: تمامی کلاسهای قرآنی  بر مبنای آیین نامه آموزشی که توسط کارشناسان و اساتید سازمان دارالقرآن الکریم تدوین شده است برگزار می گردد.

+ نوشته شـــده در دوشنبه ۲۳ اسفند۱۳۸۹ساعــت10:10 تــوسط سعید اصغری |
دوره آموزشی همیاران تبلیغ در قوچان برگزار می شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان از برگزاری دوره آموزشی همیاران تبلیغ در قوچان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 21 اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره آموزشی در راستای ارتقاء کمی و کیفی اطلاعات مذهبی ملاهای روستایی شهرهای قوچان، چناران و درگز برگزار می گردد.

حجت الاسلام کریم پور با اشاره به اهداف برگزاری این دوره آموزشی گفت: با توجه به برنامه ریزی دولت محترم جمهوری اسلامی در راستای ارتقای فرهنگی روستاها، لازم است همیاران تبلیغ مورد حمایت ،‌ساماندهی و آموزشهای لازم قرار گرفته و برای ارتقاء سطح دینی و فرهنگی روستا مجهز شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرفصلهای آموزشی این دوره دو روزه را در 5 محور احکام،‌عقاید، مهارتهای تبلیغ و آسیب شناسی تبلیغ، اخلاق و مشاوره اعلام کرد و افزود: این دوره آموزشی با حضور اساتید استانی برگزار خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به کم و کیف برگزاری این همایش گفت: این همایش 26و27 اسفندماه به مدت دو روز با حضور در محل مسجد جامع قوچان برگزار خواهد شد.

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:24 تــوسط سعید اصغری |
امتحانات پایانی دوره های آموزشیاران قرآن قوچان برگزار شد

امتحانات پایانی آموزشیاران روخوانی و روانخوانی قرآن کریم در قوچان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حسین مهدوی پارسا کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی قوچان21 اسفندماه ضمن اعلام این خبر و با اشاره به اهداف برگزاری دوره تربیت آموزشیار قرآن کریم گفت: دوره تربیت آموزشیار قرآن کریم که با هدف بومی سازی مربیان قرآنی طراحی شده است، برای اولین بار در سه دوره آموزشی در ششماهه دوم سال جاری برگزار گردید.

وی افزود: این دوره های آموزشی که با استقبال زیاد داوطلبان همراه بود، پس از طی مراحل ثبت نام، برگزاری کلاسهای پیش نیاز و آزمون ورودی به مدت دو ماه  با دعوت از اساتید استانی برگزار و جمعه 20 اسفندماه با برگزاری امتحانات نهایی به پایان رسید.

این کارشناس قرآنی، معارف قرآن را داروی شفابخش بیماریهای جامعه بشری و راهنمایی های این کتاب مقدس را وسیله رشد و تعالی انسانها دانست.

وی تربیت اساتید متخصص و اخلاقی را بستر سازی مناسبی برای آموزش قرآن و ترویج معارف قرآنی و موجب آشنایی و انس و الفت مردم خصوصا نوجوانان با این کتاب جامع راهنمای بشری به سمت کسب کمالات انسانی دانست.

+ نوشته شـــده در شنبه ۲۱ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:22 تــوسط سعید اصغری |
روحانیون مستقر و هجرت درگز با رئیس تبلیغات اسلامی قوچان دیدار کردند

روحانیون مستقر و هجرت قوچان با حضور در اداره تبلیغات اسلامی قوچان با رئیس اداره دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، روحانیون مستقر و هجرت که جهت شرکت در دوره آموزشی نقد جریان شناسی نحله های انحرافی به شهرستان قوچان آمده بودند با رئیس اداره تبلیغات اسلامی دیدار و گفتگو کردند.

بیان تجربه های تبلیغی و ارائه راهکارهای افزایش ارتباط با جوانان مهمترین مباحثی بود که در این نشست صمیمی عنوان شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نیز ضمن ابراز  خرسندی و تقدیر از حضور روحانیون در این دوره تخصصی، با انتقال تجربه های خود به روحانیون از آنان خواستند تا رسالت بودن وظیفه تبلیغی را هیچگاه فراموش نکرده و به این وظیفه الهی به عنوان شغل نگاه نکنند. 

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:37 تــوسط سعید اصغری |
همایش حجاب و عفاف در قوچان برگزار شد

همایش حجاب و عفاف با حضور و سخنرانی رئیس  اداره تبلیغات اسلامی قوچان در سالن همایش اداره ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،‌حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 18اسفندماه با حضور وسخنرانی در جمع خواهران مبلغه و دانش آموزان خواهر در مقطع دبیرستان ، با اشاره به آیات و رویاتی در اهمیت حجاب به آثار و برکات حجاب در خانه و جامعه اشاره کرد.

حجت الاسلام کریم پور، تحکیم خانواده و آرامش روحی را از مهمترین برکات حجاب و فروپاشی کانون خانواده و به هم خوردن آرامش روحی و روانی جامعه را از آثار منفی بی حجابی در جامعه دانست.

گفتنی است این همایش پس از سخنرانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی با جلسه پرسش و پاسخ ادامه یافت.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:36 تــوسط سعید اصغری |
رئیس تبلیغات اسلامی قوچان مورد تقدیر قرار گرفت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان در مراسم تجلیل از مسئولین کمیته های مراسم دهه فجر با اهدای لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،‌حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 18اسفندماه در مراسم تجلیل از مسئولین کمیته های مراسم دهه مبارکه فجر  مورد تقدیر فرماندار و بخشدار مرکزی قرار گرفت.

رمضانی فرماندار قوچان در آغاز این مراسم طی سخنانی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن دهه فجر گفت: مسائلی همچون دهه فجر، جنک نرم و هفته غدیر سه موضوع و مساله اصلی است که باید مورد توجه قرار گیرد و نسبت به آن تعصب خاصی داشت.

وی همچنین اگر نسل امروزی و جوانان ما با علماء ، بزرگان و شهدای انقلاب آشنایی کافی را ندارند مقصر نیستند چرا که متولیان حوزه های فرهنگی و تربیتی باید تلاش بیشتری را در شناساندن این چهره های ارزشمند به نسل جوان ایفا می کردند.

در پایان این مراسم از مسئولین کمیته های دهه فجر از جمله رئیس اداره تبلیغات اسلامی که مسئولیت کمیته مراسم را بر عهده داشت ، تقدیر شد.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:35 تــوسط سعید اصغری |
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان با بخشدار باجگیران دیدار کرد

رئیس  اداره تبلیغات  اسلامی قوچان با بخشدار باجگیران دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،‌حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 18اسفندماه در دیدار با قوی بازو بخشدار باجگیران ، بر توجه به فعالیتهای قرآن تاکید کرد.

حجت الاسلام کریم پور، احداث خانه و موسسات قرآنی را بستر سازی مناسبی برای شروع فعالیتهای قرآن دانست و با توجه به مرزی بودن شهر باجگیران قول مساعدت در تاسیس موسسه و خانه های قرآنی روستایی را در این بخش داد.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:34 تــوسط سعید اصغری |
رئیس تبلیغات اسلامی قوچان به تشریح برنامه های سازمان پرداخت

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان در دیدار با فرماندار شهرستان به تشریح برنامه های فرهنگی و عمرانی این اداره پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،‌حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان در دیدار با فرماندار قوچان با اشاره به برنامه های مختلف این اداره در امور عمرانی ، فرهنگی و قرآنی به تشریح برنامه ها پرداخت.

آموزش مبلغین و روحانیون مستقر و هجرت، فعالیتهای متنوع قرآنی، احداث خانه های عالم، اعزام مبلغین به مدارس و خوابگاهها شبانروزی ،‌آموزش ملاهای روستایی از جمله مواردی بود که مورد اشاره قرار گرفت.

وی در پایان فعالیت فرهنگی را کاری گروهی و نیاز به همکاری و همدلی تمامی مسئولین دانست و خواستار همکاری بیشتر تمامی ادارات فرهنگی در اجرای هرچه بهتر برنامه ها شد.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:34 تــوسط سعید اصغری |
رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان درختکاری را از سفارشهای اسلام دانست

رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان درختکاری را از سنتهای ائمه اطهار و سفارشهای دین اسلام دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس  اداره تبلیغات اسلامی قوچان 17آبان ماه با حضور در برنامه درختکاری ، توجه به محیط طبیعی را لازمه حیات جسمانی و تاثیر گذار بر حیات معنوی انسانها دانست.

وی با اشاره به اهتمام ائمه اطهار علیهم السلام در احداث قناتهای آب و کاشتن درخت، این امر را از سفارشهای اسلام و موجب برکت و حفظ سلامتی برای مردم دانست.

شایان ذکر است امام جمعه، فرماندار، بخشداران و برخی مسئولین ادارات اجرایی و فرهنگی در راستای ارج نهادن به این امر خداپسندانه در برنامه درختکاری شرکت داشتند.

+ نوشته شـــده در پنجشنبه ۱۹ اسفند۱۳۸۹ساعــت9:33 تــوسط سعید اصغری |
دوره تخصصی نقد جریان شناسی نحله های انحرافی در قوچان برگزار شد

دوره تخصصی نقد جریان شناسی نحله های انحرافی با حضور روحانیون مستقر،هجرت و چهره های شاخص فرهنگی 17اسفندماه در قوچان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، این دوره تخصصی با حضور 80 نفر از مبلغین،اساتید حوزه های علمیه برادران و خواهران، روحانیون مستقر و هجرت و چهره های تاثیر گزار از شهرهای قوچان، چناران و درگز برگزار به مدت یک روز در محل سالن همایش مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا علیه السلام برگزار شد.

حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان با اشاره به اهداف برگزاری این دوره تخصصی گفت: این دوره تخصصی با هدف:شناسایی و نقدو بررسی علمی ، فرهنگی و اجتماعی نحله های انحرافی؛ افزایش توانمندی نخبگان و اقشار تاثیر گذار جامعه در مقابله با فرقه های منحرف و گمراه؛جلوگیری از نفوذ اندیشه های انحرافی در بین مردم خصوصا جوانان و نوجوانان ، خنثی کردن تلاش دشمنان در اشاعه عقاید انحرافی با حضور مبلغین و چهره های تاثیرگذار فرهنگی برگزار گردید.

وی همچنین با اشاره به ضرورت برگزاری دوره های تخصصی شناسایی و نقد نحله های انحرافی افزود: رواج عقاید و تفکرات منحرف در استان ، تکاپوی برخی از فرقه ها در سالهای اخیر و به خطر افتادن اندیشه های پاک نسل جوان ضرورت برگزاری چنین دوره هایی را افزایش می دهد.

گفتنی است این مراسم به مدت یک روز و با حضورکارشناس فرق و مذاهب اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، استاد حجت حیدری مولف و مدرس فرق و مذاهب و برخی مسئولین فرهنگی و اجرایی شهرستان برگزار گردید.

عکس در ادامه مطلب

ادامه مــطلب
+ نوشته شـــده در چهارشنبه ۱۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت8:44 تــوسط سعید اصغری |
رئیس تبلیغات اسلامی قوچان از آموزشگاه شبانروزی شهید رجایی سرکشی کرد

رئیس تبلیغات اسلامی قوچان از آموزشگاه شبانروزی پسرانه شهید رجایی شهرکهنه قوچان سرکشی کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان به همراه کارشناسان فرهنگی، قرآنی و روحانیون مستقر شهرکهنه 14 اسفندماه با حضور در آموزشگاه شبانروزی شهید رجایی واقع در روستای شهرکهنه قوچان ضمن سرکشی از فعالیتهای روحانی مستقر ، با دانش آموزان دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام کریم پور در دیدار صمیمی با دانش آموزان طی سخنانی داشتن همت بلند را رمز موفقیت آنان در مراحل علمی و زندگی اجتماعی و بی حوصلگی و لجاجت را مانع پیشرفت و زمینه عقب افتادگی در زندگی دانست و خواستار توجه جدی دانش آموزان در کسب علم و معرفت شد.

گفتنی است در آغاز این دیدار حجت الاسلام جعفر صمدی روحانی مستقر شهرکهنه با ارائه گزارش مختصری از طرح فرهنگی حضور روحانیون به صورت شبانروزی در خوابگاههای دانش آموزان ، طرح مذکور را کارآمد و مورد استقبال دانش آموزان توصیف کرد.

+ نوشته شـــده در چهارشنبه ۱۸ اسفند۱۳۸۹ساعــت8:24 تــوسط سعید اصغری |
دوره تخصصی نقد جریان شناسی نحله های انحرافی در قوچان برگزار می شود


رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان از برگزاری دوره تخصصی نقد جریان شناسی نحله های انحرافی با حضور استاد حجت حیدری در قوچان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام علی کریم پور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قوچان 14 اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: این دوره تخصصی با حضور 80 نفر از مبلغین، روحانیون مستقر و هجرت و چهره های تاثیر گزار از شهرهای قوچان، چناران و درگز برگزار می گردد.

وی با اشاره به کم و کیف برگزاری این همایش گفت: این همایش 17 اسفندماه و به مدت یک روز در محل سالن همایش مجتمع فرهنگی و کتابخانه امام رضا علیه السلام برگزار خواهد شد.

 حجت الاسلام کریم پور آشنایی اقشار تاثیرگذار با جریانهای انحرافی در جامعه، غنی سازی و ارتقاء علمی مبلغین و روحانیون از اهداف برگزاری این همایش دانست.

+ نوشته شـــده در شنبه ۱۴ اسفند۱۳۸۹ساعــت12:40 تــوسط سعید اصغری |
طرح قرآنی «در محضر نور» در قوچان اجرا می شود

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی قوچان از اجرای طرح «در محضر نور» در شهرستان قوچان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام حسین مهدوی پارسا کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی قوچان 14 اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت: این طرح برای اولین بار برای والدین و فرزندان اجراء می شود.

وی افزود: این طرح که در مقطع روخوانی و روانخوانی با اساتید مجرب شهرستانی برگزار می گردد، والدین و فرزندانشان پس از مراحل ثبت نام ، در دو کلاس مجزا آموزش قرآن را فرا گرفته و گواهی پایان دوره را در صورت قبولی دریافت خواهند نمود.

این کارشناس قرآنی با اشاره به گستره این طرح قرآنی ادامه داد: در راستای حمایت از مناطق روستایی ، طرح مذکور در مناطق محروم روستایی و توسط خانه های قرآن روستایی مشکات، امام حسن مجتبی(ع) و المهدی(عج) اجرا خواهد شد.

+ نوشته شـــده در شنبه ۱۴ اسفند۱۳۸۹ساعــت12:38 تــوسط سعید اصغری |